Jdi na obsah Jdi na menu

Sraz babanetek u Jarky

 ObrazekSraz babanetek ve Strádonicích 19. -22.6. 2008 

            Prodloužený víkend jsme strávili sice v omezeném počtu, ale zato velmi příjemně. Vše začalo ve čtvrtek v podvečer, kdy do Strádonic dorazila Eva s Janou. Představování proběhlo v neformálním duchu. A už nyní se zdálo, že setkání bude plné příjemných okamžiků.

            Pátek patřil již od rána poznávání okolí Strádonic. V nedalekých Libochovicích si naše skupina prohlédla zámek i rozlehlý zámecký park a okolí. Poté jsme strávili pár příjemných chvil v Zámeckém šenku, kde jsme poobědvali, bylo to potřeba, čekal nás totiž výstup na blízkou zříceninu hradu Hazmburk. Cesta na hrad trvala asi hodinu, kterou jsme si zkracovali vyprávěním. Na hradě ty odvážnější vystoupali, až na nejvyšší bod tzv. Bílé věžě, odkud je nádherný výhled do širokého okolí, který ukazuje celé České středohoří jako na dlani. Po sestupu jsme se rozhodovali, zda budeme pokračovat v poznávání nových zákoutí strádonického okolí, nebo se vrátíme zpět na chatu. Z rozhodnutí „vrchního řidiče“, ale vyplynulo, že se žádný návrat nekoná a bude se pokračovat ve výletu směr Peruc. V Peruci jsme navštívili muzeum České vesnice, kde jsme se vrátili do dětských let, opravdu nelžu, muzeum ožilo, jako by tu byl zájezd školních dětí a ne jen my čtyři. Z muzea jsme došli k místu ze Starých pověstí českých k „Oldřichovi“ (Oldřichovu dubu, kde český kníže Oldřich, podle pověsti, potkal Boženu, jež pozdějí pojal za manželku). Počasí nám přálo po celý den a umožnilo tak, abychom si odnesli spoustu zážitků, na které, jak doufám, budeme s radostí vzpomínat.

            Sobotu jsme strávili na chatě, navštívila nás zde i Mirka z Chomutova a přijemně jsme si popovídali. Jana neodolala své zálibě a pustila se do úpravy zahrádky, kde dosud rostla pouze tráva a nějaký ten plevel, teď je radost se na ni podívat.

            V neděli ráno jsme se museli rozloučit, Janu s Evou čekala cesta zpět domů. Doufejme, že si podobně příjemný víkend budeme moci, co nejdříve zopakovat.

 

Marcelka Rudolfová, dcera babanetky Jarky

--------------------------------------------------------------------------

Milé babanetky!
Tak jsem se před chvílí vrátila z babsrazu zatím píši jenom pár řádků. Bylo to suprové, moc jsme si to užily. Hostitelka Jarka je skvělá, má bezvadnou dceru Marcelku, která se nám věnovala. Chci jim oběma moc poděkovat. No a naše sluníčko Evik? To je člověk se širokým srdcem, smíšek a já smekám před jejím citem pro ostatní. Děkuji osudu, že jsem měla tu možnost setkat se s Evičkou! Navštívila nás i mladičká Mirka, maminka od dvou malých dětí, skvělá, statečná a velice sympatická. Moc ráda jsem ji poznala. Těším se na další srazík.                                                                    Jana z Jižní Moravy

-------------------------------------------------------------------------

ObrazekPrvní sraz babanetek se konal ve dnech od 19. - 22. června 2008. Sjely jsme se 4 děvčata, které se nikdy neznaly, ale se potkaly se jenom díky naší nemoci. Vzájemně jsme se seznámily na diskuzním fóru Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu. Ubytování nám nabídla Jarka na své chaloupce v Strádonicích u které jsme strávily krásné 4 dny.
Její dcera Marcelka nám jeden den
udělala skvělý program, je již 9 rokem průvodkyní na zámku Libochovice. Přijely jsme každá z jiného konce naší malé republiky, ale poznaly jsme se ještě více . Jana přijela z Jižní Moravy se mnou, vzala jsem to přes Brno. Super baba a nařehtaly jsme se už ve vlaku. Mirka dojela z Chomutova, udělala si na nás čas přesto, že je maminkou dvou malých zprávných kluků. Večery jsme vyplnily opékáním na zahrádce a hlavně povídáním. Vždyť jsme se viděly po 4 letech poprvé. Osobní setkání je to nejlepší a moc jsem se na Vás holky těšila.  Jarko díky za  všechno cos nám dala a Marci tobě - jsi super holka! Jen škoda, že se nás nesjelo více, ale kdo nepřijel bohužel, může jen a jen litovat.

Babanetky díky za to, že jste!                                             EvikObrazek

                                                                                    

Více se dovíte ve fotoalbu: SRAZ BABANETEK

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Obrazek

 

         Dnes mi přišel krásný dopis a není určen jen pro mne!!!

Milá Evičko!

             Setkaly jsme se poprvé v životě na nádraží při cestě na sraz babanetek. Jela jsem bez rodiny tak daleko. No a taky jsem měla strach jestli se vůbec poznáme. 

            No poznaly jsme se!  Kdo Tě zná, ví o čem píši. Prostě se tam najednou rozzářilo sluníčko! Cestou do Mostu jsme se bavily nejen my, ale i okolí ve vlaku. Jsi bezvadná ženská a i na úkor nemoci, kterou jsi si  musela ještě poměrně mladá projít, plná optimizmu a energie, kterou jsi schopna rozdávat na potkání.  Jsem ráda, že jsem měla tu čest strávit s Tebou čtyři bezvadné dny a že jsem Tě mohla poznat. To co děláš pro ženy a  mladá děvčata je velice úctyhodná činnost. Moc si Tě za to vážím.

         Tvé stránky jsou krásně zpracované, plné hodnotných informací a to nejen pro nás ženy s rakovinou prsu. Myslím, že ,,INNA" Havířov může být pyšná, že jsi členkou jejich klubu. 

           Ráda vzpomínám na srazík, bylo mi s vámi moc dobře. Moc jsem si odpočala, což už jsem potřebovala jako sůl a ještě si užila vycházek po mosteckém kraji. Jsem ráda, že jsem na srazík jela, protože jsem tam také poznala Jarku a Mirku, bezvadnou mladou a statečnou holku. Doufám, že to není naše jediné setkání.

        Evičko pozdravuj všechny děvčata z onkologických klubů a poděkuj jim za jejich práci. Moc moc zdravím a ještě jednou děkuji.  

                                                                     Jana Jižní Morava

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evik - odpověd

23. 8. 2008 9:04

Milé Zrno, pozdravy letí i za Vámi jak se Vám daří? Doufám, že dobře. Posílám hodně zdravíčka Evik

Občanské sdružení-ZRNKO ŠTĚSTÍ-Štětí - sluníčka-úsměv

22. 8. 2008 11:21

Děvčata,každé setkání má svá kouzla.Ono při naší nemoci,ať je každý den jenom plný krásných úsměvů a pohody.

jarka z mostu - poděkování

2. 7. 2008 20:06

Děkuji, holkám, že přijaly mé pozvání. Setkání bylo perfektní, ikdyž se nás sešlo tak málo. Měly jsme si celou dobu o čem povídat a vůbec jsme se nenudily. Jenom škoda, že holky nemohly zůstat déle. Poté co odjely bylo na chaloupce opravdu smutno a ticho. Koukala jsem odkud vykoukne evik nebo jana. Holky děkuji za krásně prožité dny atěším se na další setkání. U mně to může být kdykoli nebráním se tomu. Místa máme dost.

Jana (JM) - Srazík

23. 6. 2008 19:41

Holky super fakt, takle vychechtaný jsme byly 4 dny. Začalo to v Brně na nádraží, kde jsem se setkala s Evičkou, ve vlaku ani nemluvím, tam se na nás smáli i průvodčí! No a pobyt u babanetky Jarky, tak tam jsme si popovídaly, zasmály se, dobily baterky! Budu na holky vzpomínat až do příštího srazíku!!! Skvělý holky!!!