Jdi na obsah Jdi na menu

Milka o babanetkách

2. 3. 2008

 Milka - dostala jsem svolení k zveřejnění dne 2. března 2008 

Ahoj babanetky,
pan profesor Život mi také zadal zpracovat úkol na téma Rakovina.
Podle stejné osnovy, jako Vám:
1. zjištění
2. šok
3. léčba
4. rekonvalescence
5. ???
Ke zjištění došlo čistě náhodně, jako u většiny žen. Potřebovala jsem jakési lékařské potvrzení, podstoupila preventivní prohlídku včetně mamografu, podezření z nádoru měla potvrdit či vyvrátit biopsie.

Týdenní čekání na výsledek bylo nekonečné.
Strach se střídal s nadějí, že všechno dopadne dobře. Nedopadlo!

Ablace levého prsu byla nevyhnutelná. Koupila jsem si pyžamo, které normálně nenosím, bačkory, zubní pastu... Co Vám mám povídat. Operace, chemoterapie 6x. Před třetí chemoterapii mi začaly padat vlasy, hned jsem zbývající ostříhala. Degradace osobnosti byla absolutní. Poslední chemoterapie byla h n u s n á následující pětitýdenní radioterapie byla vlastně odrážením se ode dna.

Jedno přísloví říká: „Každý černý mrak má jednou stříbrný okraj“.
I já jsem se dočkala, moje "černé mraky" jsou pryč,doufám že navždy!!!

ObrazekAle proč to všechno píši. V době, kdy jsem byla po operaci, na začátku další léčby a totálně vyřízená, jsme si pořídili internet.
Začala jsem pátrat po informacích o rakovině, kterých je nekonečné množství a které mi stejně většinou nebyly k ničemu, protože jsou z větší části odborné. Spíš jsem se vylekala, co všechno by mě ještě mohlo potkat.

Současně jsem narazila na stránku Aliance a to bylo to, co mi nesmírně pomohlo. Nalistovala jsem si poslední zobrazenou stránku, kterých tehdy bylo asi 150, postupně si je pročítala a čerpala ze zkušeností žen, které si prošly a ješObrazektě procházely peklem této nevyzpytatelné nemoci.

Mám sešit plný poznámek o lécích, bylinkách, stravě, mastičkách a pastičkách, a duši plnou báječných, silných, statečných žen, které se nenechaly zlomit, které kolem sebe šíří a prostřednictvím fóra předávají optimizmus, víru, humor, pomoc a podporu všem stejně zděšeným, vylekaným a bezradným, jako jsem byla já.

Jsem 15 měsíců po operaci, užívám Tamoxifen, mám nezřízenou chuť k jídlu, tloustnu a jsem šťastná. Občas si přečtu příspěvky do fóra a chci vzkázat všem, které jsou na začátku té klopotné cesty za zdravím,
n e v z d á v e j t e se, neuzavírejte se do svého trápení, věřte, že i váš černý mrak bude mít jednou stříbrný okraj.

Děkuji neznámým babanetkám a svému báječnému muži.

 Milka

Milko, děkuji za krásné slova. Byla jsem jedna z prvních pisatelek na tomto fóru a tak jak píšeš ty, i mě tohle fórum strašně pomohlo a do dneška mi pomáhá.
ObrazekNěkteré babanetky už znám z fotek a některé pouze přes internet, ale přesto je mezi námi krásné přátelství po celé naší malé zemi. Vy, kteří toto fórum neznáte koukněte na www.breastcancer.cz a
v odkaze diskusní fórum se můžete zapojit.

Ani nevíte, jak tím můžete jiným pomoci!!!
Všem babanetkám taky děkuji, že jste a holky pište!!!
A taky těm, které toto forum založily, Zuzce!!!
Evik

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář